Klampūs garsai iš Grad_U

2010-04-07Dub techno
kūrėjas ir atlikėjas iš sostinės - Grad-U. Savo muziką skiria tiems, kurie supranta ir myli ją. Nenorėdamas riboti jos  su savo draugais įkūrė nemokamą netleiblą  labai gražiu pavadinimu - Dumblys. Pasidžiaukime juo ir pažinkime jį geriau.Kada pradėjai kurti?

Dar 1997m. pradėjau DJ'auti, o draugų parodyta paprastutė muzikos kūrimo programa įskiepijo norą kurti savo muziką. Tai tapo tikslu, kurio siekiau ir galų gale pasiekiau.

Ar keitėsi tavo kūriama muzika per visą laiką?

Taip ir gan radikaliai. Nuo pat pradžių grodavau ir kurdavau sunkųjį drum'n'bass, bet buvau atviras ir kitiems muzikos stiliams. 1999m. teko išgirsti, dabar jau legendinio Chain Reaction leiblo muziką – užsikabinau. Tačiau kurti šitą gėrį pradėjau daug vėliau - kartu su antrąją dub techno banga apie 2004m. Tuo metu drum'n'bass kūryba liko antroje vietoje. Šiuo metu krypstu dar labiau į dub ambient pusę, klausytojai tai turėtų išgirsti šių metų pabaigoje.

O kūrimas tavo pagrindis pomėgis laisvu nuo darbo metu?

Grįžęs iš darbų iš kartų jungiu mašinas -sintezatorių ir efektų procesorių.

Niekada nebandei kūrimo padaryti pagrindiniu darbu? Ar Lietuvoje nėra tam palankių sąlygų?

Niekada nebandžiau. Manau, kad norint tai įgyvendinti, reiktų atsisakyti smagiausio dalyko - kurti mėgiamą muziką, kuri plaukia iš vidaus. Manau, kad Lietuvoje galima gyventi iš muzikos tik tada, kai darai muziką, kuri privalo  įtikti visiems. Tai ne man.

Šiuo metu planuoji išleisti kelis albumus. Gal gali papasakoti plačiau?

Šiuo metu yra paruošti 3 albumai, bet nei vienas jų kol kas dar nėra išlestas. Vienas jų, „sunset.sunrise“ bus išleistas leible  "Neurotron music", balandžio 22d. pasirodys parduotuvėse digital formatu. Kitas albumas "Spectral Decay" pasirodys taip pat balandžio mėnėsį, tačiau jau lietuviškame netleible  -„Dumblys“, kurį įkūrėme su draugais Sraunum ir Quartz. Šį albumą bus galima visiškai nemokamai atsisiųsti. Štai praeitą mėnėsį baigiau įrašinėti kūrinius albumui "Works And Reconstructions". CD pasirodys metų bėgyje Kanados  leible "Silent Season".

Kokiais tikslais vedamas atsirado įrašų kompanija „Dumblys“?

Norėjome būti nepriklausomi ir turėti kažką savo - laisvai leisti savo muziką. Norėjome, kad mūsų muzika pasiektų kiekvieną klausytoją.

Kiek laiko jau esate susikūrę?

Apie metus vyko pasitarimai ir derinimai, kas ko nori ir kaip viskas turėtų vykti ir kaip turėtų skambėti pirmasis relyzas, kieno kūriniai tai bus. Nusprendėme, kad tai turėtų būti mano kūriniai, kurie virto visų albumu.

Kodėl Lietuviškas pavadinimas - Dumblys?

Iš tikrųjų norėjom būtinai lietuviško, o Dumblys yra Lietuvos ežeras.

Orentuojatės į lietuvišką auditoriją?

Orientuojamės į klausytoją, kuriam įdomu. Nesvarbu  ar jis Lietuvoje, ar, sakykim, Kanadoje ar Japonijoje - muzika bus nemokama ir sklis po pasaulį. Mūsų leidžiama muzika bus su Dub dvasia - nuo ramaus ir lengvo dub ambient iki šokinio dub techno.

Groji vakarėliuose?

Vakarėliuose mėgstu pagroti. Dažniausiai groju gyvai - pasinaudodamas kompiuteriu ir keliais papildomais daikčiukais. Dub techno vakarėlių nėra tiek daug Lietuvoje, bet pagroti tenka.

Kokia techniką naudoji savo gyviems pasirodymams?

Neskaitant kompo pasijungiu korg emx, acces virus, lexicon mx400 -priklausomai nuo to ką ketinu pagroti. Ateityje įrangos sąrašas live'ui turėtų plėstis

Koks tavo grojimo arkliukas, kai stovi ant scenos?

Na, kaip ir kiekvienam, manau kai matai, kad tavo muzika išjudina žmones ir matai teigiamas emocijas publikos veiduose. Iš tikrųjų - pats buvimas ant scenos jau užveda

Kokie tavo ateities planai?

Laukia dar daug leidinių ir mano pirmasis vinilas.

Kokį savo muzikinį kūrinį išskirtum labiausiai?

Hm, niekada apie tai negalvojau. Kiekvienas kūrinys man reiškia labai daug. Kaip bebūtų keista, bet daugiausia klausausi savo paties muzikos mašinoje, namie.

Kokiam klausytojui kuri?

Klausytojui, kuris mėgsta atsipalaiduoti, klausant pasinerti į muziką, užsimerkti ir įsigilinti į savo mintis.

Per AMMO žadi visus užliūliuoti?

Hehe, nevisai. Labiau užhipnotizuoti su užkabinančiu ritmu, kuris kvies judėti.

Kodėl pasirinkai mistiškus garsus? Tiki mistika? Pasąmonės galiomis?

Tikiu, kad mintimis galima keliauti erdvėje ir šie garsai kaip tik sudaro tam puikia terpę.

Kas tavo muzikiniai autoritetai?

Labai patinka Vainqueur ir Substance, Fluxion. Ypač jo kūriniai iš senojo Chain Reaction, nes nauji Fluxion kūriniai manęs nežavi.

Kaip vertini savo klausytojų komentarus?

Komentarus visada paskaitau,išklausau, bet muzika sklinda iš vidaus,todėl žmonės ir klauso.


Artimiau su šiuo atlikėju galite susipažinti:
www.myspace.com/gradlt
www.soundcloud.com/grad_u
www.discogs.com/artist/grad_u


Sheela