Girių dvasios - ramybės oazė.

2010-03-28

Jaunas, bet talentingas – SoulSonic iš Mažeikių. Kūrėjas jau yra išleidęs albumus „Trapped behind glass" ir "Complex" bei įkūręs nuosavą įrašų kompaniją, projekto „Girių dvasios“ sumanytojas ir valdytojas. Susipažinkime artimiau ir pristatykime jį savo draugams.

Kaip pirmą kartą prisėdai kurti?

Visokių bandymų kurti jau buvo nuo tada, kai namuose atsirado kompiuteris. Daugiau tuo užsiiminėti pradėjau,  kai draugas davė CD su tokia vaikiška, paprastute muzikai kurt  skirta programa. Tuo momentu ir buvo lūžis. Mane domino kūryba, o ne dj'avimas. Kodėl pasirinkau muziką nežinau. Gal jei būčiau nuo mažens lankęs kokią muzikos mokyklą, tai domėčiausi klasika, bet aš pasirinkau tai, kas tuo metu prieinama.

Kas įtakojo tavo pasirinktos muzikos žanrą?

Sunku atsakyt į šitą klausimą todėl kad aš neapsiriboju vienu žanru.Tai, kad mano didžioji dalis kūrybos yra rami - lemia mano charakteris. Aš esu ramaus ir tylaus būdo

Daug laiko skiri muzikai?

Nemažai. Nors tai nėra mano pagrindinis darbas. Kai sugalvoju ar pajaučiu įkvėpimą, tada prisėdu prie muzikos. Tai atsitinka gana dažnai, nes muzika yra mano aistra.

Ar ilgai "gimdei" pirmajį savo albumą „Trapped behind glass" , kuris buvo nemokamai platinamas „Two Circles“ records leible?

Apie metus ar du. Bet,  kai sukūriau patį pirmąjį albumo kūrinį, aš net nenumaniau kad tai bus albumo dalis - aš tiesiog užsiiminėjau savo mėgstama veikla - visi kūriniai vienaip ar kitaip atspindėjo to mano gyvenimo tarpsnio nuotaikas. Kai pagaliau susikaupė pakankamai kūrinių – jie pasirodė albumo pavidalu.

Tai muzikoje paslepi visą savo gyvenimą? Emocijas?

Taip gaunasi savaime, nes kuriant muziką mano tikslas nėra sukurti vienokį ar kitokį produktą. Aš manau, kad kuriu tokią muziką, kokią norėčiau girdėti. Juk,  kai būna liūdna žmogus visada įsijungia paklausyti ramios muzikos,  o ne priešingai.

O ką manai apie tuos, kurie kuria ne muziką, o produktą?

Na juk jų produktai žmonėms patinka, kitaip jie tuo neužsiiminėtų. Tai tiesiog verslas.  Yra paklausa - yra pasiūla. Tai yra natūralus procesas, o ne smerktinas dalykas. Juk muzikos reikia ir tiems, kurie menu nesidomi -  paprastos ir pažįstamos. Mums, kurie mėgstam meną,  o ne šabloninę produkciją, nuo jos kartais būna koktu. Aš esu realistas ne koks idealistas.

Ar yra muzikinių autoritetų į kuriuos lygiuojies?

Na aišku yra, tai mėgstami atlikėjai. Jie mane įkvepia ne tik savo meno kūriniais, bet ir tuo, ką jie nuveikė dėl muzikos savo darbais, nesusijusiais su kūryba. Tokiais kaip muzikos leidyba ar populiarinimas muzikos krypties.Todėl ir aš noriu nuveikti ką nors reikšmingo

Kokią techniką naudoji?

Šiuo metu, tai įprastas variantas - midi klaviatūra, garso korta, monitoriai ir laptopas, bet kartais bandau panaudoti savo gitaras -  elektrinę ir akustinę. Dabar turiu viską ko man reikia ir kolkas nėra reikalo nieko keist.

Kokias programas naudoji? Ar su laiku keitei jas?

Išbandžiau beveik visas programas kiek tik žinau. Pradėjau su „Fruity Loops“ Studio, vėliau perėjau prie "Cubase".Bandžiau ir „Reason“, bet galų gale likau su „Ableton“.Tai yra geriausia programa tiek kurti tiek groti.

Kokios muzikos pats klausaisi?

Paskutiniu metu vis daugiau ambiento. Bet šiaip klausau labai įvairią muziką: jazzą, hip-hopą - na ne tik elektroninę muziką. Nemėgstu va tos dubstepo bangos ir labai agresyvios muzikos, kaip kad AMMO propaguoja.

Kaip žadi ištverti AMMO?

Ištversiu - ne pirmas kartas, be to juk bus eksperimentinės muzikos salė

AMMO renginyje pasirodysi kaip Soul Sonic. Kaip žadi pasirodyti?

Aš visada stengiuosi groti tik savo kūrybą. Grodamas aš naudosiu nešiojamą kompiuterį  ir midi kontrolerius, kurių pagalba įvairiai manipuliuosiu savo semplais ir efektais. Tokiu būdu bandysiu atlikti savo geriausius ir renginiui tinkamiausius kūrinius, nes ne visi yra tinkami groti renginiuose.

Ka manai apie Reivus? Ar pats mėgsti pasilinksminti?

Aš nesu didelis vakarėlių mėgėjas. Prieš kiek laiko visiškai atsisakiau alkoholio vartojimo ir tūsinimosi kaip anuomet sakydavau. Man geras laiko praleidimas,tai buvimas gamtoje, gera draugija, bendravimas, kūryba.

Projektas Girių dvasios? Kas tai?

Norėjau išreikšti ryšį su gamta, kurio anksčiau aš nejausdavau. Dub techno tai stilius, kurį norėjau išbandyti. Kadangi visai neblogai pavyko -  pradėjau plėtoti šį projektą toliau. Plėtoju iki šiol.

Kas tave paskatino įkūrti nuosavą leiblą "Cold tear records"?

Norėjau išleisti albumą, o neturėjau kur.Norėjau ir pats leidyba užsiiminėti, tik vis nebūdavo tam tinkamai susiklosčiusios aplinkybių. Taip pat ir noras būti nepriklausomu -  daryti viską, kaip mano nuomone yra teisinga. Noras nuveikti kažką reikšmingo ir galbūt geriau negu kiti.

Ar šiuo metu jau daug nuveikei darbų, susijusių su leiblo veikla?

Leiblas gyvuoja dar tik mėnuo laiko, tad didesnių darbų nenuveikiau.Žadu užsiimti ne tik savo kūrybos platinimu, bet ir kitų atlikėjų. Jau dabar derinu viską su Rushkeys, Helveth ir Jean Dupont. Šiuo metu renku kompiliaciją, kuri artimiausiu laiku,tikiuos, bus išleista. Joje išgirsite dar daugiau atlikėjų.

Bet kryptingai eisi  Ambiento keliu?

Ambientas,  tai mano asmeninis  reikalas. Leible bus visko.

Kokie tavo ateities planai?

Ir toliau kurti, tobulėti, mokytis ir t.t. Dabar visos mintys sukasi aplink mano nesenai startavusį leiblą "Cold Tear Records". Turiu nemažai ambicingų planų susijusių su juo, bet nenorėčiau jų komentuoti.


Artimiau susipažinti su kūrėjo darbais galite Cold Tear records


Sheela