Interviu: svarbiausi aštuoni Nickbee ir Mean Teeth atsakymai

2017-09-05

Ateinantį savaitgalį, rugsėjo 8d., klube "Fabrikas" vyks sunkiosios elektroninės muzikos fiesta "CORE'inės 4". Tai jau 4 metus iš eilės vis daugiau žmonių sutraukiantis ir vis daugiau savo klausytojams pasiūlantis renginys. Šį kartą vakaro vinis bus hardcore muzikos žvaigždė iš Vokietijos - Gabba Front Berlin. Tačiau draugai iš Twisted Visions nepamiršo ir drum and bass klausytojų pakvietę vis ryškiau spindinčius muzikos scenoje Nickbee ir Mean Teeth vyrukus. Užduodami aštuonis vienodus klausimus, iš rimtų vyrų vyrų tikėjomės rimtų atsakymų apie muzikos svarbą jų karjeroje, įsimintinus ir pakeitusius gyvenimą įvykius, ateities planus ir kt. Maloniai įsitaisykite ir pažinkite vakaro žvaigždes iš arčiau.

NICKBEE
Jaunas ukrainietis, kuris kaip visagriaunantis uraganas užvaldė DnB pasaulį ir šiuo metu karaliauja chart'ų topuose. Šiam žaviam jaunuoliui tereikėjo kelių metų užkopti į neurofunk'o aukštumas. Tad pabandėme išsiaiškinti, kaip jam tai pavyko.

 1. Ką reiškia Nickbee, kokia šio scenos vardo atsiradimo istorija? 

 
Nickbee vardo atsiradimo istorija yra ir labai paprasta, ir tuo pačiu kiek sudėtinga. Mano tikras vardas yra Nikolay Bogomolov, štai iš čia kilo Nick ir B. Bet būtų pernelyg neįdomu turėti tokį sceninį slapyvardį. Todėl pagalvojau apie bitę (angliškai bee), kuri yra sunkaus darbo simbolis. Na, o kadangi aš studijoje dirbu 12 valandų per parą, todėl ir pasirinkau Nickbee slapyvardį, kadangi jis visiškai atspindi mano užimtą gyvenimą ir energingą darbą su muzika.
 
2. Kaip pradėjai kurti muziką ir ją groti? Kas tau padarė didžiausią įtaką? 
 
Prieš daugelį metų pas mano mamą svečiavosi jos draugas, kuris pasidalino savo turima kompaktine plokštele - pilną įvairiausios drum'n'bass muzikos. Taip pradėjau pažintį su Bad Company, Noisia, Telemetrik, Optiv ir kt. Sakyčiau, tai ir turėjo didžiausią įtaką mano gyvenime. Pradėjau labiau domėtis DnB, labiau gilintis į muzikos kūrimą ir po kelerių sunkaus darbo metų startavau su savo kūriniais vietiniuose klubuose.
 
3. Kur semiesi naujų idėjų? Kaip tai paveikia tave ir tavo muziką? 

Mane įkvepia mane supanti aplinka: žmonės, oras, nuotaikos, išgyventos istorijos. Tai labai individualus dalykas. Labai nemažai idėjų semiuosi iš klasikinės muzikos. 
 
4. Koks yra įsimintiniausias įvykis, nutikęs per visą grojimo laikotarpį? 

Įsimintiniausio įvykio išskirti negaliu, tačiau labiausiai nustebino Let It Roll festivalis, kur sutikau tokius žymius atlikėjus, kaip: Noisia, The Upbeats, Phace, Optical ir kt. LIR tai ne tik puikus festivalis, bet ir unikali susitikimų vieta.
 
5. Kokie tavo artimiausi muzikiniai planai? 

Šiuo metu intensyviai dirbu su savo albumu, kuris turi pasirodyti Invisible įrašų kompanijoje, todėl šiek tiek yra aprimę kiti darbai. Taip pat galvoju įkurti savo įrašų kompaniją, kurioje būtų daugiau įvairesnių mano kūrinių.
 
6. Ar turi kitų hobių be muzikos? 

Man muzika nėra hobis, tai mano gyvenimas. Žinoma, mokausi prancūzų, lenkų kalbas. Man nuolatos patinka atrasti kažką naujo ir netikėto. 
 
7. Ko galime tikėtis iš tavęs CORE’inių metu?  

Tikriausiai geriausia bus, jeigu palauksite ir išgirsite. Bet privalau pasakyti, kad man patinka ilgi suvedimai, man patinka panaudoti geriausias kūrinių vietas, kur galima išgirsti pagrindinę mintį. Tikiuosi jums patiks. 
 
8. Šiuo metu tavo megstamiausi penki DnB kūriniai? 

Yra begalė gerų atlikėjų, kurių nei vieno kūrinio negalėčiau išskirti, tačiau labiausiai įsiminęs - Corrupt souls - 1138.


 MEAN TEETH

Mean Teeth - tarptautinis nepamirštamų atlikėjų kolektyvas, suvienyjęs prodiuserius iš Lietuvos bei Estijos. Bad Taste Recordings išleistas jų kūrinys buvo didelis žingsnis į priekį jų karjeroje. Impulsyvus, agresyvus, bet tuo pačiu ir melodingas neurofunk stiliaus drum and bass - visa tai apibūdina tikrąjį Mean Teeth veidą. Nutarėme sužinoti, kodėl būtent toks skambesys, kaip jis gimsta.

 

 

1. Ką reiškia Mean Teeth, kokia šio scenos vardo atsiradimo istorija? 

Mean Teeth vardas kilo iš garso apdorojimo plug-in’o – Izotope Trash 2. “Mean Teeth” buvo preset’o (liet. paruoštuko) pavadinimas, o kadangi pati programa skirta audio signalą iškraipyti ir suteikti jam agresyvumo, mes supratom jog šis vardas puikiai iliustruotų mūsų muzikinę viziją – piktas, aršus bei šviežias drum and bass.
 
2. Kaip pradėjote kurti muziką ir ją groti? Kas jums padarė didžiausią įtaką? 

Mark: Muzika mano gyvenime atsirado nuo pat mažų dienų: pradedant muzikos mokykla ir iki pat mano paauglystės metų, kuomet atradau drum and bass stilių bei  tuo pačiu – muzikos prodiusavimą. Didžiausią itaką man padarė prodiuseriai, tokie kaip: Audio, Spor, Evol Intent bei Noisia. Ir nors manau, jog dabartinėje mano kūryboje šios muzikinės šaknys nėra lengvai atpažįstamos, tačiau tai buvo muzika, paskatinusi mane susitelkti ties neurofunk subžanru.
 
Marius: Mano kelias prasidėjo nuo draugo, kuris supažindino mane su drum and bass muzika. Mano didžiausias įkvėpimas yra jausmas, kurį jaučiu klausydamas šios muzikos. Ji turi galią išgydyti galvos skausmus, pakelti nuotaiką ir įaudrinti kraują.
 
Alo: Mane patraukė drum and bass, kuomet mano mokyklos draugas man parodė neurofunk muziką (Desimal, Black Sun Empire, Spor, Noisia) ir man ji labai patiko. Manau tai buvo apie 2006-uosius. Ilgai netrukus, pats pradėjau kurti muziką.
 
3. Kur semiatės naujų idėjų? Kaip tai paveikia jus ir jūsų muziką? 

Mark: Naujų idėjų galima pasisemti iš bet kur. Paprastai man kūrybinio įkvėpio netenka ilgai laukti. Nuo mokslinės fantastikos iliustracijų iki šviežiausių drum and bass leidinių – kūrybinę liepsnelę uždegti gali daug kas. Įkvėpimo šaltinis pačią muziką paveikia menkai, mat pradinė idėja praktiškai visuomet įgauną savitą, išskirtinį pavidalą, kuomet kievienas narys įneša dalelę savęs.
 
Marius: Dažnai įkvėpimo šaltiniu man tampa pats kūrybinis procesas. Taipogi, jaučiuosi labai įkvėptas po pasirodymų arba kitų renginių, kuriuose tenka sudalyvauti.
 
Alo: Sunku nusakyti, kas mane iš tiesų įkvepia. Tai gali būti bet kas, nuo naujos muzikos, televizijos, sporto, laisvalaikio su draugais, muzikos kūrybos, miego… :D Niekada negali žinoti!
 
4. Koks yra įsimintiniausias įvykis, nutikęs per visą grojimo laikotarpį? 

Mark: Turbūt tai buvo pasirodymas Prahoje, kuomet atmosfera buvo tiesiog nereali. Susipažinom su tokiais atlikėjais kaip: Merikan, Trilo, QO, Computerartist, Nuklear MC, netgi Rido – viskas per vieną vakarą ir netgi su daugeliu iš jų dalinomės viena scena. Tai buvo įspūdis, kuris privertė suprasti, kiek jau pavyko pasiekti drum and bass scenoje.
 
Marius: Labiausiai įsimintinas dalykas man buvo Merikan pasirodymas Prahoje. Tai buvo labai įspūdinga, bei iki šiol verčia mane tobulėti DJ srityje.
 
5. Kokie jūsų artimiausi muzikiniai planai? 

Šiuo metu ruošiame keletą remiksų bei singlų.Rrugsėjį pasirodys 2 kūrinių rinkinys Abducted LTD įrašų kompanijoje. Ruošiame keleto savo senesnių kūrinių VIP (variation in production) versijas bei neseniai pasirašėme kontraktą su gana gerai žinomu leiblu, kuriam 2018-tais ruošime singlus bei rinkinius. Darbo tikrai netrūksta!
 
6. Ar turite kitų hobių be muzikos? 

Mark: Laisvu laiku užsiimu Kendo – tai japoniško fechtavimo menas. Pastebėjau, jog jis labai padeda susidėlioti mintis į “stalčiukus”.
 
Marius: Laisvu metu žaidžiu futbolą.
 
Alo: Mėgstu laiką leisti gamtoje arba sporto klube, kuomet norisi “pravalyti” mintis. Taipogi važinėtis skateboard’u.
 
7. Ko galime tikėtis iš jūsų CORE’inių metu? 

Intensyvaus, stipraus neurofunk, nepagailėsime double drop’ų bei dar negirdėtų, šviežienų iš visos drum and bass scenos!
 
8. Šiuo metu jūsų megstamiausi penki DnB kūriniai? 

Mark: Be jokios konkrečios tvarkos:
NickBee - Space Tunnel
Murdock & Doctrine – Fire
July Jones - Jump In The Water (Memtrix Remix)
Sigma - Slow Down (ft. Jetta) (Calyx & TeeBee Remix)
Xtrah - Babylon Shall Fall
 
Marius
Nickbee - Sleep Gates
Inward, Hanzo & Randie - Dirt
Macky Gee - Aftershock
Chaser - Omnicide
Apashe & Phace - Unsafe (Joe Ford Remix)
 
Alo: Keletas kūrinių be eiliškumo:
Nickbee – Space Tunnel
Ozma - Essential
Matiflow – Smoko (June Miller Remix)
Phace + Mefjus – Mothership VIP
Phace  + Mefjus - Decisions
 

 


- ammo.lt