Limewax pasislėpė po muzikiniais projektais

2013-03-20

2007-ais m. išleidęs sėkmingą debiutinį albumą „Scars On The Horizon“, Maxim Anokhin (Limewax) pasileido į muzikinius eksperimentus. Per trumpą laika tapęs sunkiojo drum and bass žvaigžde, jis greitai subrendo nuosavos leidybinės kompanijos įkūrimui. Tais pačiais 2007-ais pasaulis išvydo pirmąjį L/B Recordings leidinį, o netrukus prie leiblo plėtojimo prisidėjo ir tokie darkstep DNB grandai kaip Current Value, SPL, Cooh, The Panacea. 2007-2009 m. pasirodė serija sėkmingų relizų, kurie apibrėžė naujojo darkstep skambesio sąvoką.
 

2010-ji buvo permainų metas visoje drum and bass scenoje. Darkstep‘as buvo jau gerokai „išsikvėpęs“ ir dauguma jo prodiuserių buvo pasitraukę į kitus muzikinius stilius - dubstep ir visokiausių skambesių bass (Grime, Garage, IDM, Brostep) muziką. Limewax buvo vienas iš tų kurie liko. Priežastim buvo hardcore susiliejimas su DNB ir naujo substiliaus atsiradimas - „Crossbreed“ arba kitaip Hardcore + Drum & Bass. Pradžią šitam judėjimui davė The Outside Agency kolektyvas, kurie 2009-ais įkūrė Genosha 175 leiblą skirtą būtent tokiai muzikai. Pasirodžiusi relizų puokštė „Crossbreed Definition Series“ buvo tikra staigmena elektroninės muzikos melomanams - nuo šiol hardcore fanai pradėjo domėtis drum and bass muzika bei atvirkščiai. Tokia naujovė pasiekė ir Limewax ausis ir pastūmėjo pradėt dirbti prie antrojo solinio LP. 2011-ais pasirodęs „Empfindsamer Stil“ 7 kūrinių albumas nebuvo šiltai vertinamas klausytojų. Tačiau hardcore, IDM ir drum and bass hibridas tapo naujojo etapo jo muzikinėje karjeroje pradžia.
 

2011-2012 m. pasirodę keli „Crossbreed“ stiliaus relizai „Position Chrome“ ir „PRSPCT“ leidybinėse kompanijose taip pat nesulaukė visuotinio pripažinimo, bet visgi šitas naujas Limewax amplua rado savo pasekėjų. Vienu iš jų tapo „PRSPCT“ leiblo bosas Trasher‘is. Netrukus buvo organizuotas The Hard Way projektas prie kurio prisijungė breakcore stiliaus teroristas Bong-Ra. Toks ekstremalus susivienijimas greit davė vaisių. Pirmoji bendra plokštelė „Suck Satan‘s Cock / The Hard Way“ pasirodė 2012-ais „PRSPCT“ leible ir pastūmėjo „Crossbreed“ stilių į naują lygį. Trijulės planuose ir bendras albumas kuris, tikriausiai, pasirodys šiais metais, toje pačioje „PRSPCT“ leidybinėje kompanijoje.
 

Maždaug tuo pačiu metu ir The Panacea pasiūlė Limewax‘ui sukurti bendrą muzikinį projektą, tuo labiau abiejų muzikiniai keliai persipindavo dar nuo 2007-ųjų bei buvo vainikuoti bendrais leidiniais. Netrukus atsirado ir Goldberg Variations. Pirmas EP pasirodė šiemet  „L/B Recordings“ ir susilaukė teigiamų atsiliepimų. Projektas turi ambicingų planų, ateityje žada daug staigmenų.
 

Nors atrodo, kad Limewax yra užimtas savo projektais 24 valandas per parą, laiko jis atrado ir dar vienam užsiėmimui. Looh – tai Cooh ir Limewax duetas. Apie savo pradžią jie paskelbė dar 2011-ais tame pačiame L/B leible. Šiuo metu jie jau ruošia pirmą bendrą albumą, kuris bus labiau orientuotas į senesnį Hard / Dark Drum n Bass skambesį, o albumą žadama išleist šiemet. Nepaisant atlikėjo aktyvumo, klausytojai pažeria daug priekaištų už neva „prastą“ muziką ir krūva neišleistų 2005-2008 metų Darkstep DNB kūrinių, kurių pilnai užtektų dar vienam LP.

Galbūt ateityje Limewax išleis savo senus kūrinius soliniuose leidiniuose, bet kol kas Looh, Goldberg Variations ir The Hard Way pasiruošę sužibėti albumais ir relyzais, kurie galbūt pradžiugins netgi konservatiškiausius klausytojus. Laikas parodys.
 

 


Germanovski