Matthew Herbert: vienos kiaulės istorija

2011-09-19

Matthew Herbert - vienas iš electro pradininkų, remiksuotojas (remiksavo porą naujojo Björk albumo kūrinių), muzikos teoretikas ir manifesto autorius nori išsamiau supažindinti su savo naujuoju albumu "One Pig", kuris pasirodys spalio 10 d.
 

"One Pig" - tai albumas sukurtas vien iš kiaulės garsų, kuriuos įrašinėjo neįvardintoje kiaulių fermoje. Dar neišleistas albumas jau susilaukė priešiškų komentarų iš PETA organizacijos, nors, kaip Metthew sako, niekas net nepasidomėjo, kokiu tikslu yra kuriamas albumas, nepaklausė bent vieno kūrinio, o tik iš karto apkaltino. Autorius įrašinėjo visus įmanomus kiaulės skleidžiamus garsus, nuo pat jos gimimo iki atsidūrimo ant prekystalio, tačiau vieno momento jam nepavyko užfiksuoti - tai skerstuvių (ūkininkas neleido įrašinėti proceso). M. Herbert apgailestauja, kad būtent šių akimirkų jam nepavyko nufilmuoti ar bent įrašyti garsų, nes tai vienas iš svarbiausių faktų, kurį turėtų žinoti kiekvienas valgantis kiaulieną - kaip ji buvo užauginta ir paskersta;

- "tai neturėtų būti draudžiama, tai kaip tik turėtų būti vieša ir akivaizdu. Kiekvienas turi pamatyti, kaip kiaulė buvo paskersta tam, kad patektų pas mus į skrandžius", sako autorius. Tad jis tiesiog fiksavo garsus, nedarydamas įtakos kasdienėje įprasto ūkio veikloje, kuriame visą laiką buvo auginamos kiaulės skirtos mėsai.

Šis dokumentinis filmas apie tai, kaip buvo įrašinėjami garsai kiekvienam kūriniui atskirai, kam visa tai buvo daroma ir ... apie vienos kiaulaitės gyvenimą mėsos ūkyje.


- ST, ammo.lt, 2011-09-19