Žiemą kaustys ne tik SPEIGAS

2014-01-22

Vasario 7-8 dienomis SPEIGAS V kaustys Vilniaus ir Kauno alternatyvios muzikos erdves.

Kasmet festivalyje pristatomi atlikėjai ir grupės, kurių muziką sieja žiemiškas šaltis, ypatinga atmosfera ir stiprūs garsiniai potyriai. Nuo 2010 metų kiekvieną vasarį rengiamame festivalyje dalyvavo per 30 Europos ir Azijos gitarinės ir elektroninės muzikos atlikėjų ir grupių.

Penktajame, 2014 metų SPEIGE ypatingas dėmesys skiriamas performatyviam triukšmui, post-industriniam gausmui ir post-pankiškai dvasiai. Dalyvauja Šveicarijos, Bulgarijos, Vokietijos ir Lietuvos muzikantai.

 

Užsienio svečiai:

Žymios šveicarų akcionistinio triukšmo grupės Schimpfluch narys Joke Lanz ir jo projektas SUDDEN INFANT. J. Lanz pasaulinėje scenoje aktyviai kuria nuo 80-ųjų ir šiuo metu yra vienas paklausiausių šio žanro menininkų.
VOYVODA – bulgarų post punk / cold wave, jau kartą regėta Vilniuje, grįžta su nauju albumu ir nauja jėga. Veržli energija, old school’inis skambesys ir balkaniškas nuoširdumas.
2012 metais Lietuvoje koncertavusi, Berlyne gyvenanti amerikietė ANY ir jos vizualiai sodrus, atsiskyrėliškas, performatyvus triukšmas - subtilių potyrių ieškantiems ir išskirtinius pasirodymus vertinantiems klausytojams.

 

Lietuvos atlikėjai ir grupės:

OORCHACH –  galima drąsiai teigti, jog šis projektas - “Speigo” vizitinė kortelė, jo industrinės kilpos veda į transcendentinę būseną. Kasmet OORCHACH yra vienas laukiamiausių renginio dalyvių.

OBŠRR – naujas vardas “Speigo” programoje, tačiau jau gerai pažįstamas iš pasirodymų festivaliuose “Mėnuo Juodaragis” ir “Sūpynės”. OBŠRR dainos “Baltoji varnelė” ir “Jeronimo rauda” .
TIESE - vilniečių duetas, pirmą kartą girdimas “Speige”. Garso menininkai  Antanas Dombrovskij ir Vilius Šiaulys jau kelerius metus sėkmingai koncertuoja Lietuvoje ir neseniai išleido debiutinį darbą. Jų muzika apbūdinama, kaip: “tankios ir masyvios drone tekstūros, išsivystančios į šaltus industrial pasažus”.

SOVIJUS -  vienintelė Kauno grupė, kurianti savajį garsų kosmosą, kuriame archaiški ornamentai persipina su vėsiu ambientu ir harmoningais triukšmais.

BRUZGYNAI - bene aktyviausias 2013 metų Lietuvos eksperimentinės muzikos atlikėjas, kuris atliko daugiau nei pusšimtį koncertų Rusijos, Ukrainos platybėse bei Vakarų Europoje. Šio altikėjo pasirodymai pasižymi gaivališku performatyvumu ir galingomis triukšmo iškrovomis.

 

Daugiau informacijos apie festivalį:

www.agharta.lt

Facebook

 

 


- Agharta