Žiemos miegą sudrums pirmieji 2014-tųjų Švytėjimai

2014-01-10

Post-kultūros brandas SHA:▽:AH pristato pirmąjį šių metų aukštojo kalibro renginį. Naujausios tamsesnės beats muzikos ciklo Švytėjimai dalies, įvyksiančios kultūros bare Kablys, pagrindinis svečias – Liar. Tai Balkanų dark bass pažiba, savo garsų paletėje naudojantis ypač platų atmosferinių ir gilių muzikos žanrų spektrą, nukrypstatį ir į trap, trance bei grime erdves.

 

Galingų ezoterinių garsų prisotintas pirmasis Liar albumas Undance iškart buvo pastebėtas post-dubstep gerbėjų ir susilaukė komplimentų iš tokių vardų kaip BBC Radio 1 ir XFM radijo laidų vedėjos Mary Anne Hobbs, Jamie xx (The xx) bei žurnalo XLR8R. Liar naudojamas unikalus gilios ir tamsios bass muzikos spektras jam užtarnavo vietą scenoje tarp tokių vardų kaip Lorn, Sun Glitters, Zeds Dead bei Canblaster. Antrasis Liar skaitmeninis bestseleris Strange Love dažnai figūravo muzikos blogų 2012 metų geriausiųjų sąrašuose, o kartu su juo sekė oficialūs remiksai tokioms žavaigždėms kaip: Editors, Active Child, Foals, JMSN, Mikky Ekko, Ruby Goe, S O H N ir The xx. Todėl būsimi Švytėjimai bus puiki proga prisiliesti prie aukštos prabos tamsių elektroninės muzikos srovių pulso. Žemų garsų peizažus renginyje taip pat gyvai komponuos ir sparčiai kylantis Lietuvių ambient atlikėjas Fume, kuris visai nesenai pristatė daug teigiamų atsiliepimų sulaukusį EP Remixing the Pagan Gods. Vilniečio kūriniuose apjungiami gilūs atmosferiniai garsai ir gamtos magiją atspindintys folk motyvai.

 

Ypatingam vakarui surinkta ir solidi DJ komanda. Savo tamsesnį veidą Švytėjimuose parodys DoDo Mundo, Justicious, Ophex bei SHA:▽:AH galva - Teen Bruises.

 

Renginio nuoroda facebooke.

 

 


- Vaidotas Ambrozaitis