Seba iš Švedijos - nauji ritmai

2014-01-03

Ištarus Švedijos prodiuserio Seba pseudonimą, į galvą šauna du vardai: „Secret Operation“ ir „Move On“, o pastarasis singlas yra nenuginčijama vizitinė kortelė Sebos leidinių archyve.

Tikrasis talento vardas - Sebastijanas. Besidomint įmantria elektronine muzika, jo kūrybos sunku nepastebėti, o tokios dainos kaip „Planetary Funk Alert“, „Sonic Winds“ ir „Camouflage“ pateko į auksinį „Good Looking“ archyvų fondą ir tapo inteligentiškos elektroninės muzikos krypties klasika. Singlas „Move On“, išleistas „Hospital“ įrašų studijoje, taip pat dainos „Last Goodbye“, „Wakeup Call“, kartu su jausmingu Roberto Manos indėliu negali palikti abejingų, dainos visada sukelia aibę teigiamų jausmų ir emocijų klausant tiek namuose, tiek vakarėliuose.

 

Sebastijanas Ahrenbergas muziką pradėjo kurti dešimtojo dešimtmečio pradžioje. Tuo metu nuosavoje namų studijoje jis eksperimentavo su breakbeats ir techno, kol drum & bass muzikoje išrado asmeninį, unikalų braižą. 1996 metais novatoriška daina „Sonic Winds“ tapo pirmu Sebos įrašu „Good Looking“ įrašų studijoje. Vėlesni darbai, kurie sekė vienas po kito - didingas ir emocionalus „Planetary Funk Alert“, elegantiškas ir rafinuotas „Valley of the Moomins“ -  užregistravo Sebą tarp pastebimiausių drum & bass muzikantų visame pasaulyje.
 

1997 metais Seba pradėjo reguliariai rengti vakarėlius „Secret Operations“ - tam, kad galėtų skleisti savo mėgstamą muziką gimtajame Stokholme. Būtent šie sėkmingi renginiai 1999 m. suteikė pradžią įrašų studijai „Secret Operation”. Čia buvo išleistas „Case One“, prie kurio prisidėjo ir Alaska su Lotek.
 

2003-aisiais pasirodo naujas Sebos ir Lenk vinilinis įrašas: „Pieces“ / „Banett“. Kai „Secret Operation“ leido Sebos solo kūrinius, prie jo taip pat prisijungė breakbeato ir drumfanko „liūtas“ Paradox ir nuo 2004 metų jie nusprendė dirbti kartu. 2006 m. Seba su Paradoxu išleidžia savo ankstesnių darbų miksuotą albumą „Beats Me“ ir vėliau bendrą kūrybą sustabdo, tačiau 2011 m. sugrįžta su svarbiu vinilu britų irašų studijoje „Critical Music“, kuriame pasirodė tokie kūriniai kaip „The Light“ ir „As If“.
 

2008 m. pasirodo Vokietijoje išleistas pirmas Sebos albumas „Return To Forever“. 2009-aisiais, per “Secret Operations” Seba išleido singlus “34 Alpha” ir bendradarbiaudamas su dainininke Kirsty Hawkshaw - “Devotion”, “Face to Face”. „Hospital Records“ Sick Music rinkinyje išleido sėkmingą įrašą “Snow”.
 

2010-aisiais - sekė singlai „Never Let You Go / This Is Our House”, “Pressure Point / Distance” bendradarbiaujant su „31 Records“ ir „Metalheadz“, o 2011-aisiais „Welcome To Our World / Future Sound”, “Vanity / Nostalgia” bendradabriaujant su „Spearhead Records“, „Warm Communications“, ir, be abejo „Secret Operatons“. 2012-ieji atnešė plokštelę „Nightrider/Sharkskin“ per „Nu Directions“.

2013 m. kovo mėnesį Seba išleidžia antrą pilnametražį albumą „Identity“, praturtintą dosniomis melodijomis ir šviežiais, negirdėtais ritmais, kurį švedas ir pristatys vakarėlyje Vilniuje. Renginys vyks 2014 m. sausio 10 d. (penktadienį) klube „Gluck“, Vilnius.

Sebos muzika iki šių dienų išsaugojo jam būdingą gilų atmosferinį drum and bass, jo solidūs, energingi ir tuo pačiu emocionalūs pasirodymai tiek Europoje, bei visame pasaulyje išlaiko galingą, aukšto lygio stilių ir nepalieka gerbėjų abejingų, tad praleisti tokį pasirodymą – blogos metų pradžios ženklas...
 

Reginys Facebook'e.

 

 


- Microraptor Renginiai